Vitraažid

Vitraaž on kindlasti üks kauneimaid klaasikunsti osi, mida tuntakse peamiselt maalitud või mosaiigist koosnevate akende järgi pühakodadel. Eestisse jõudsid vitraažid 13. sajandi paiku ning tänapäeval kasutatakse neid palju loomingulisemalt.

Igasugused ruumid saab muuta läbi värvilise klaasi langeva valguse õdusamaks ning tujuküllasemaks ja lõpuks ei pea nad üldse akna ees olemagi – vitraaž valgustatud seinaorva ees annab sama elamuse.

Vitraazid on ühtmoodi soojad ja kodused nii uutes eramutes kui ka tüüpmajade korterites akna ette riputatuna. Samamoodi erinevad vitraažide hinnad ja Disainklaasi klientideks ongi väga erinevad inimesed alates Lasnamäe pensionärist ja lõpetades suurärimehega. Töö hind sõltub puhtalt kasutatud tehnoloogiast.

Klassikaline vitraaz – erinevad klaasitükid ühendatakse H-kujulise tinaprofiiliga ja joodetakse kokku. Nii valmibki taies viisil, nagu neid on tehtud sajandeid.

Tiffany vitraaz – erinevad klaasitükid ühendatakse vask-fooliumiga ja joodetakse tinaga. Tulemuseks on väga tundliku joonega elegantne vitraaž.

Kombineeritud vitraaz –mõlemad vitraažitehnikad korraga pakuvad ka mitmeid lisavõimalusi.

Kleepvitraaz – siin kasutame spetsiaalseid vahendeid nagu tina ja kleepkile. Need teevad hinna palju soodsamaks ning pind on tänu ühele põhiklaasile ka tugevam. Väliselt sarnaneb kleepvitraaž aga klassikalisele. Väga populaarne on kasutada vitraažide valmistamiseks erineva kuju ja suurusega lihvitud klaaskristalle, mis lisavad luksuslikkust ning sära. Kasutada saab ka kirka ja mati klaasi kombinatsioone, mille tulemuse on ühtlasi lihtne kui maitsekas.